Oto 17 źródeł magnezu. Nie bagatelizuj jego niedoboru. Powodują choroby serca, lęki i depresje

Magnez jest jednym z minerałów, który organizm człowieka lubi najbardziej.

Wpływa on bowiem na pracę całego ciała, dzięki niemu niemal wszystkie układy pracują tak, jak trzeba. Dlatego należy dbać o to, aby poziom magnezu w naszym organizmie był prawidłowy.

Magnez reguluje wiele funkcji organizmu i wielopłaszczyznowo wspiera jego działanie. Jego niedobór powoduje liczne następstwa, od tych mniej dokuczliwych, jak drżenie powieki czy bóle głowy, po poważniejsze w skutkach, jak np. stany depresyjne, cukrzyca, a nawet choroby układu wieńcowego czy nerwowego.

Abu uchronić się przed negatywnymi skutkami braku magnezu, należy czym prędzej urozmaicić dietę oraz – w razie niepokojącym symptomów – zwrócić się do lekarza, choćby miałaby być to tylko teleporada. Zwykłe badanie krwi zlecone przez lekarza pozwoli ustalić, jaki mamy wskaźnik magnezu i czym mamy powody do niepokoju?

Kiedy podejrzewać niedobór magnezu?

Zazwyczaj ciało sygnalizuje brak tego minerału poprzez bóle głowy, problemy z apetytem czy skurcze mięśni. Kiedy magnezu brakuje dłuższy czas, mogą pojawić się nudności, wymioty i migreny.

Poważne ubytki magnezu objawiają się drętwieniem kończyn, ale mogą wpływać też bardzo negatywnie na psychikę – pojawiają się lęki, zmienne nastroje, a z czasem – zaburzenia osobowości.

Najgroźniejszym jednak skutkiem niedoboru magnezu jest nieprawidłowa praca serca, która może doprowadzić nawet do zgonu.

Co jeść, aby zapewnić sobie odpowiedni poziom magnezu?

error: Content is protected !!