Dzięki tym wskazówkom jest soczyste i ma rumianą skórkę. Szef pewnej restauracji zdradził sposób na pieczenie dużych kawałków mięsa.

Perfekcyjne przygotowanie dużej porcji mięsa. Jak upiec by skórka była krucha i rumiana a środek miękki i soczysty?

Jak zaimponować domownikom albo gościom podając do stołu idealnie przygotowane pieczone mięso. Bardziej praktycznie i dużo łatwiej przygotowuję się mięso porcjowane o małych gabarytach. Takie zadanie to codzienność kucharzy i kucharek w naszych domach.

Pieczona w całości szynka wieprzowa, łopatka lub jagnięcina, aby była chrupiąca i rumiana z zewnątrz oraz miękka i soczysta w środku, wymaga nie lada zachodu.

Zaczynamy od wyboru odpowiedniego rodzaju mięsa. Na pieczenie mięsa w całości najlepiej nadaje się polędwica, filet i szynka. Najważniejsza jest gramatura, idealnie nadaje się, jeżeli jest w przedziale 2 kg do 2,5 kg.

To ważne, mięso ma szansę być gotowe w środku, ale nie przypalone za zewnątrz. Przy większych kawałkach mięsa istnieje duże prawdopodobieństwo, że zanim porcją będzie upieczona w środku na zewnątrz mogą pojawić się wysuszone bądź przypalone fragmenty.

Dużym ułatwieniem jest możliwość nadziewania mięsa smalcem bądź warzywami (czosnek, jabłko, papryka, pomidory, ogórki). Ma to ogromne znaczenie podczas przygotowywania mięs suchych.

Nadzienie nie pozwoli na wyschnięcie środka mięsa a jednocześnie wydłuży czas jaki możemy podpiec i zrumienić wierzchnią warstwę. Dodatkową zaletą nadzienia jest uzyskanie wspaniałego aromatu i smaku.

Marynowanie

error: Content is protected !!