Polecam: Codzienne 10-minutowe ruchy na miesiąc, a zobaczysz niesamowite zmiany.

Eksperyment ten, trwający zaledwie miesiąc, jest skierowany do osób pragnących polepszyć sen, samopoczucie i stymulować metabolizm, a jego korzyści są jeszcze szersze. Oto seria pięciu ćwiczeń rozciągających, które mogą zdziałać cuda:

 1. Stanowisko Żaby: Na czworakach, powoli pochylaj się do przodu, czując napięcie w wewnętrznych udach. Zatrzymaj się, gdy dotrzesz do punktu maksymalnego. Uważaj, jeśli cierpisz na przepuklinę pachwinową lub silne bóle pleców.
 2. Zginanie Głowy do Kolan: Siedząc na podłodze, wyprostuj prawą nogę na bok, a lewą zegnij, dotykając stopą wewnętrznej strony prawego uda. Skłon w prawą stronę, chwytając prawą nogę obiema rękami. Przytrzymaj przez 60 sekund, potem zmień stronę.
 3. Stanowisko Kobry: Leżąc na brzuchu, nogi złączone, dłonie pod ramionami, dłońmi w dół. Podczas wdechu, unieś klatkę piersiową i zegnij plecy, utrzymując pozycję przez 2 minuty.
 4. Głową w Dół: Ustaw dłonie i stopy na podłodze, z tyłkiem wysoko. Proste ręce i nogi utrzymaj przez 2 minuty.
 5. Skręt na Siedząco: Siedząc na podłodze, wyprostuj obie nogi. Zegnij lewe kolano, umieszczając prawy łokieć na nim, a lewą rękę połóż za sobą. Spójrz przez lewe ramię, przytrzymując przez 60 sekund, następnie zmień strony.

Po miesiącu, następują zmiany:

 • Lepszy Sen: Przed eksperymentem miałem problemy ze snem – bezsenność, przerwany sen, uczucie wyczerpania. Nie spodziewałem się, że rozciąganie pomoże mi osiągnąć jakościowy wypoczynek nocny. Okazuje się, że zmniejsza napięcie mięśni i zapobiega skurczom w nocy, co znacząco poprawia jakość snu.
 • Osiągnięcie Idealnej Figury: Rozciąganie nie tylko wzmacnia i elastycznia ciało, ale także pobudza metabolizm i ogólną kondycję. To nie tylko o odchudzanie, ale o długotrwały efekt, poprawiający mobilność, siłę mięśni i stawów.
 • Energia: Po ćwiczeniach odchodzi uczucie senności po obiedzie, zastępując je energią i chęcią do spacerów.
 • Znikający Ból Pleców: Rozciąganie pomogło mi w leczeniu i zapobieganiu bólom pleców, wzmacniając mięśnie i zmniejszając ryzyko nadwyrężenia.
 • Poprawa Wyników Medycznych: Ćwiczenia te pomagają obniżyć poziom cholesterolu i kontrolować glukozę, co przekłada się na lepsze wyniki badań po miesiącu.
 • Lepszy Stan Ogólny i Mniejsze Napięcie: Rozciąganie zmniejsza stres, poprawia samopoczucie i pozwala na spokojniejszą i bardziej skoncentrowaną pracę.

error: Content is protected !!