Wyjątkowy trick, który w ciągu kilku godzin pozwoli na wyczyszczenie wszystkich zasłon tak, że będą one śnieżnobiałe. Chcesz mieć białe zasłony.

Mówi się że, stare sposoby są najlepsze. W tym tekście przedstawimy sposób jaki stosowały Nasze babcie by sprawić aby zasłony były śnieżnobiałe w zaledwie 3 godziny!

Białe firany czy zasłony wyglądają elegancko i atrakcyjnie, jednak z biegiem czasu ich kolor się zmienia, szarzeją i ich zapach ulega pogorszeniu. Korzystając z tych sposobów różnica jest widoczna już po pierwszym praniu. I nie trzeba stosować żadnych drogich, chemicznych środków. Dwa główne produkty dostępne są niemal w każdej kuchni.

A oto sposób:

Odkurzone zasłony należy włożyć do miski lub innego pojemnika z ciepłą wodą, po około 10 minutach należy je przepłukać. Nalać gorącej wody do naczynia, wymieszać z 6 miarkami soli i znów zamoczyć zasłony i zostawić je tak przez kolejne 10 minut. Przepłukać. Znowu nalać ciepłą wodę, tym razem mieszając z 2 łyżkami octu. Znowu przepłukać, a następnie nastawić pranie, jak zawsze.

Porada – ten sposób jest dobry również jeśli chcemy odświeżyć pościel, obrusy. Można użyć większej ilości soli dla lepszego efektu. Zawsze po namaczaniu tkaniny należy wyprać w pralce. To stary, sprawdzony i bezpieczny sposób. Warto spróbować, na pewno później będziecie do tego wracać.

error: Content is protected !!