Z ostatniej chwili, informacja, którą przekazał Uniwersytet w Windsorze. Tamtejsi naukowcy znaleźli zioło, które ma możliwość zabicia raka w organizmie człowieka do dwóch dób.

Grupa naukowców z Kanady przez przypadek odkryła zioło, które okazuje się być lekiem o silnych właściwościach. Jest on w stanie zabić raka w ciągu 48 godzin. Taki news przekazał do informacji publicznej Uniwersytet w Windsorze.

Kanadyjscy naukowcy poddali badaniom mniszek lekarski i jego wpływ na komórki nowotworowe. Jeden z grupy naukowców dokonał odkrycia, że spożywanie naparu z korzenia mniszka lekarskiego jest odpowiedzialne za obniżenie prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Dzięki temu odkryciu projekt nabrał tempa.

Jeden z onkologów podzielił się historią kobiety cierpiącej na raka, jednak wyjątkowość tej historii polega na tym, że codziennie pacjentka piła napar z korzenia mniszka lekarskiego. Jak się potem okazało zauważyła ona zadziwiające efekty.

Naukowcy natychmiast rozpoczęli pracę nad badaniami tej herbaty aby uzyskać informacje o jej wpływie na pacjentów onkologicznych. Przyznają oni jednak, że początkowo byli sceptycznie nastawieni ze względu na powszechność mniszka lekarskiego i tego, że nikt wcześniej nie zauważył wyjątkowych właściwości rośliny.

Od początku badań udało się opracować formułę oleju pochodzącego z mniszka lekarskiego i wykorzystywać go w leczeniu nowotworów. Faktycznie zaobserwowano pozytywne rezultaty w przypadku walki z przewlekłą białaczką szpikową, rakiem trzustki oraz jelita grubego, jak również komórkami białaczkowymi.
Jak się okazało korzeń mniszka lekarskiego stanowi silny środek przeciwnowotworowy, który w odróżnieniu od chemioterapii, nie uszkadza zdrowych komórek. Stosowanie oleju z mniszka lekarskiego w laboratorium wykazało jego pozytywny wpływ w przypadku przeszczepiania ludzkich komórek nowotworowych myszom.

W 2015 roku zatwierdzone zostały badania na ludziach, które dotyczą ekstraktu z korzenia mniszka lekarskiego. Aktualnie stosuje się go w badaniach pierwszej fazy w terapii chłoniaka czy białaczki. Kierownik tych badań dr Sciarra Pandi, który z wykształcenia jest biochemikiem sądzi, że mniszek lekarski jest jednym z najskuteczniejszych leków przeciwko nowotworom, który jest także pochodzenia naturalnego.

Działanie rośliny polega na wywołaniu apatozy komórek nowotworowych co oznacza tyle, że komórki dotknięte nowotworem popełniają samobójstwo.

Co prawda jak na razie korzeń mniszka lekarskiego nadal jest badany ale zauważyć w nim można ogromny potencjał.

error: Content is protected !!