Dzięki tym ćwiczeniom wzmocnisz brzuch, uda i pośladki w niecały miesiąc

Wraz ze zbliżającym się latem i wakacjami, wiele osób zastanawia się jak szybko zyskać wysportowaną sylwetkę.

Jeśli Ty też należysz do grona takich osób, a Twoim największym zmartwieniem są pośladki i uda, dobrze trafiłeś. Nasz zestaw ćwiczeń, przyniesie Ci oczekiwane efekty w krótkim czasie. Najważniejsze jest regularne ich wykonywanie. Ćwiczeń jest 7 i możesz z powodzeniem wykonywać je w domu.

Kilka najważniejszych zasad:

  • każde ćwiczenie wykonuj około 20-30 razy na jedną stronę ciała
  • przed rozpoczęciem ćwiczeń zawsze wykonaj rozgrzewkę, polegającą na rozciąganiu ciała
  • jeśli jesteś osobą początkującą, zacznij od wykonywania 2 serii
  • w każdym ćwiczeniu ważna jest pozycja w jakiej znajduje się kręgosłup, musi być wyciągnięty
  • przedstawione ćwiczenia przyczyniają się także do poprawy postawy ciała
  • zapamiętaj: bardzo ważna jest systematyczność i regularne wykonywanie ćwiczeń

Przedstawione ćwiczenia są świetne, gdyż wzmacniają partie ciała, które często sprawiają problem szczególnie kobietom, czyli biodra i uda. Dodatkowo wzmocnią plecy i przyczynią się do wzmocnienia mięśni brzucha.

Ćwiczenie pierwsze

Nazywa się ono przysiad z wyskokiem. To ćwiczenie jest bardzo wszechstronne, dlatego, że pobudza mięśnie praktycznie całego ciała, a przede wszystkim pośladki, uda i podbrzusze. To ćwiczenie wykonaj jako pierwsze i powtórz je 20 razy. Z biegiem czasu, gdy wzmocnisz kondycję, zwiększ ilość do 30. Najlepiej każdego dnia dodawać jedno powtórzenie. Ta sama zasada wystąpi w przypadku ćwiczenia drugiego.

Ćwiczenie drugie

To ćwiczenie ma za zadanie wzmocnić mięśnie wewnętrznej strony ud. Warto dodać, że to jedno z najlepszych ćwiczeń na tą partię ciała. Pobudza ono te mięśnie, które nie są pobudzone podczas innych ćwiczeń.

Ćwiczenie trzecie

To seria ćwiczeń w tak zwanej pozycji „na czworaka”. Taka pozycja pobudza mięśnie podbrzusza, pośladków oraz biodra. Dodatkowo to ćwiczenie poprawia kondycję kręgosłupa, poprawiając jego elastyczność.

Ćwiczenie czwarte

Kolejne z ćwiczeń skupia się a miednicy, brzuchu, lędźwiowym odcinku kręgosłupa oraz na tylnej części ud.

Ćwiczenie piąte

To ćwiczenie angażuje zdecydowaną większość mięśni – zaczynając od łydek, a kończąc na ramionach i klatce piersiowej.

Ćwiczenie szóste

Można powiedzieć, ze to najbardziej wymagające ze wszystkich ćwiczeń, ale też efektywne. Wzmacnia pośladki i uda. Na początku może się zdarzyć, że nie dasz rady wykonać wszystkich 20 powtórzeń, ale nie martw się i nie rób nic na siłę. W miarę upływu czasu i wykonywania ćwiczeń, bez problemu sobie poradzisz nawet z 30 powtórzeniami.

Ćwiczenie siódme

Ostatnie ćwiczenie, to świeca. Pobudza do pracy nie tylko główne mięśnie na których się skupiamy, ale także mięśnie miednicy. Dodatkowo wzmacnia kręgosłup i brzuch.

error: Content is protected !!