Nie uwierzysz tej sztuczce na wybielanie ręczników odkrytej przez pokojówkę z hotelu: odzyskają blask jak nowe po jednym praniu.

Kuchenne ręczniki i ściereczki stają się szare lub żółte wraz z upływem czasu. Istnieje jednak sprytne rozwiązanie, aby odzyskały swój pierwotny kolor.

Aby to zrobić, potrzebujesz

  • 1 łyżki sody oczyszczonej
  • 100 g proszku do prania
  • 3 litrów wrzącej wody
  • 2 kg soli kuchennej
  • 2 łyżki oleju słonecznikowego

Przygotowanie

Wszystkie składniki należy wymieszać w gorącej wodzie, a następnie zanurzyć brudne ręczniki w mieszance. Gotuj ręczniki na małym ogniu przez 5 minut, a następnie wyprać je w pralce, gdy ostygną. Ta metoda przywraca koloryt i miękkość tkaninom, co sprawia, że ręczniki wyglądają jak nowe.

Inną doskonałą metodą, polecaną przez pokojówki hotelowe, jest wybielanie ręczników za pomocą kwasku cytrynowego.

Aby to zrobić, musisz przygotować 30% roztwór kwasku cytrynowego (czyli na 7 części wody 3 części kwasku). Dodaj kwasek cytrynowy do gorącej wody, a gdy się rozpuści, zanurz w nim ręczniki. Pozostaw ręczniki w roztworze przez kilka godzin lub najlepiej na całą noc. Następnie wyprać ręczniki w pralce z dodatkiem 2 łyżek kwasku cytrynowego. Efektem będą pięknie pachnące i miękkie ręczniki.

Aspiryna również może posłużyć jako idealny środek wybielający.

Kwas acetylosalicylowy zawarty w aspirynie wnika głęboko w tkanki, usuwając szarość i żółte plamy. Aspirynę można stosować jako wybielacz, a nie tylko na bóle głowy, co jest ciekawym zastosowaniem tego popularnego leku.

error: Content is protected !!