Bomba witaminowa na odżywianie domowych truskawek: Sposób na wyhodowanie dużych truskawek.

Istnieje wiele wskazówek dotyczących domowych sposobów na odżywanie truskawek, żeby rosły duże.

Każdy z nich jest dobry, ale dzisiaj dzielę się z Wami moim przetestowanym i wypróbowanym sposobem na odżywanie domowych truskawek. Tę bombę witaminową stosuję zawsze na przełomie kwietnia i maja.

Bomba witaminowa na odżywianie domowych truskawek

Podlewanie truskawek tym w stu procentach ekologicznym nawozem pozwala zrezygnować z innych ulepszaczy. Ponadto stosując własnoręcznie zrobiony nawóz masz pewność, że Twoje truskawki są pozbawione zbędnej chemii.

Składniki:

  • 1 litr gorącej wody
  • 1 łyżka stołowa cukru
  • 50g świeżych drożdży/1 łyżeczka suszonych drożdży

Przygotowanie:

Wszystkie składniki należy wymieszać i odstawić na 24h – jeżeli nie masz pod ręką świeżych drożdży, możesz je zastąpić łyżeczką drożdży suszonych. Po tym czasie rozcieńczamy roztwór z wodą w stosunku 1:5 (1 część roztworu na 5 części wody). Powstanie mikstura, która wystarczy na podlanie 10 roślin, ponieważ każdy krzak podlewamy pół litrem mieszanki. To dużo tańszy nawóz w porównaniu do produktów z ogrodnictwa.

Domowe sposoby na odżywanie truskawek

Nawóz z pokrzywy – chroni i odżywia

Roztwór z pokrzywy to prawdziwy witaminowy eliksir odżywiający – jego głównymi składnikami są azot, który jest łatwo przyswajalny i potas – tych składników rośliny potrzebują do wzrostu. Dodatkowo nawóz odstrasza szkodniki, wzmacniając ochronę truskawek. Do zrobienia nawozu z pokrzywy zalej wiadro pokrzyw wodą i mieszaj dwa razy dziennie. Stosuj rozcieńczony z wodą w stosunku 1:20.

Nawóz ze starego chleba

Drożdże zawarte w chlebie tworzą idealne środowisko uprawy i hodowli dużych owoców. Drożdże zakwaszają glebę i przyciągają pożyteczne zwierzęta, zapewniając tym samym większy plony. Przygotowanie tego nawozu jest bardzo proste: wystarczy zalać wodą stary chleb i umieścić go w naczyniu tak, aby był cały zamoczony i nie unosił się na wodzie. Zostaw miksturę do fermentacji na około 6-10 dni. Otrzymany roztwór przed użyciem rozcieńcz z wodą w stosunku 1:10

Obornik drobiowy

Zawiera dużo azotu, który wspomaga hodowlę dużych i soczystych truskawek. Obornik powinien odstać co najmniej trzy dni przed użyciem i podlewa się nim krzaki, dopóki truskawki nie zaczną kwitnąć. Należy go stosować w postaci płynnej, rozcieńczając go w stosunku 1:10.Nierozcieńczony roztwór może przypalić truskawki.

Kwaśne mleko

Aby otrzymać nawóz z kwaśnego mleka, należy w spryskiwaczu wymieszać mleko lub kefir z wodą. Sfermentowane mleko jest korzystne dla rozwoju owoców, zwłaszcza w połączeniu z hummusem, popiołem drzewnym i obornikiem. Taka mieszanka stworzy lekko kwaśne środowisko, które jest zalecane truskawkom do wzrostu i hodowli owoców.

error: Content is protected !!