Instrukcje. Stara, chińska sztuczka dzięki której szybko pozbędziesz się bólu.

Mistrz Mu Yuchun, który od wielu lat naucza tradycyjnych, chińskich sztuk walki i specjalizuje się w zakresie tradycyjnej medycyny chińskiej doradza, jak można pomóc sobie masażem, żeby na dobre pozbyć się bólu.

Odwołuje się przy tym do znajomości ludzkiego organizmu i wzajemnego oddziaływania na siebie różnych organów. Podaje, iż w naszym ciele znajdują się specjalne punkty, które z kolei są połączone na przestrzeni ludzkiego ciała różnymi organami.

Dzięki ich właściwej stymulacji można nie tylko zniwelować aktualne, nieprzyjemne odczucia jak uciążliwy ucisk czy permanentny ból, ale także wpłynąć na poprawę i wzmocnienie ogólnego stanu organizmu.

Większość wspomnianych punktów jest rozmieszczonych na stopach, dłoniach oraz uszach. Poniżej znajdziesz wykaz tych specjalnych punktów, dzięki którym będziesz mógł szybko złagodzić, a nawet całkowicie uniknąć bólu głowy, ramion czy szyi.

1. Punkt między kciukiem a palcem wskazującym

Jeśli odczuwasz ból głowy, szyi lub ramion odszukaj właściwy punkt na dłoni, umieszczony między kciukiem a palcem wskazującym. Wystarczy, że będziesz to miejsce masować delikatnie, okrężnymi ruchami przez kilka minut. W tym przypadku nie musisz używać silnego nacisku. W niedługim czasie ból powinien ustąpić po stronie, po której masowałeś ten punkt.

2. Punkt na ramieniu

Punkt ten łatwo odnajdziesz dzięki temu, że nawet pomimo niewielkiego nacisku, odczujesz w tym miejscu ból. Podobnie jak w powyższym przypadku – obolałe miejsce masuj powolnymi, okrężnymi ruchami.

error: Content is protected !!