Poznaj skuteczną broń: Najprostsza pułapka na ślimaki: wystarczy jedna noc i masz z głowy ślimaki w ogrodzie.

Po deszczowych dniach w ogrodach zaczynają pojawiać się spore ilości ślimaków, które potrafią zrujnować zbiory nie jednemu ogrodnikowi.

Gustują szczególnie w liściach kapusty, ale nie gardzą także ziemniakami czy marchewką i truskawkami.

Naprawdę skuteczną bronią przeciwko niechcianym ślimakom jest popiół drzewny. Jeśli więc ogrzewasz dom za pomocą pieca lub kominka, odkładaj popiół, zdecydowanie przyda się w ogrodzie!

Pułapka, która zawsze działa

Przygotowałam w zeszłym roku piwne pułapki na ślimaki. Pojemniki wypełnione piwem ustawiłam w pobliżu roślin (np. opakowanie po jogurcie wypełnione do połowy piwem) – drożdże piwne przyciągają ślimaki jak magnes.

Po prostu je rozłóż i pozwól działać. Już następnego dnia zobaczysz jak wiele ślimaków udało się złapać. Pamiętaj wymieniać pułapki co 2 dni. Podobnie jak w przypadku mszyc ślimaki nie tolerują zapachu czosnku.

Dodaj więc do litra wrzącej wody cztery duże ząbki czosnku, gotuj przez 5 minut. Poczekaj, aż płyn ostygnie, a następnie umieść roztwór w butelce ze spryskiwaczem i spryskaj nim glebę wokół roślin, które chcesz ochronić. Zobaczysz, że zwierzęta te będą trzymać się z dala od „strefy czosnkowej”.

error: Content is protected !!