Przepis na przyrządzenie przepysznego mięsa, które jest bardzo delikatne, soczyste a smak rozpływa się w ustach.

Soczyste, delikatne, rozpływające się w ustach mięso, które powinno znaleźć się na każdym świątecznym stole.

Może być podawane na wiele sposobów – zarówno na zimno, jak i ciepło, jako danie główne, jak i przystawka. Nie martw się, jeżeli nie masz doświadczenia w kuchni – wykonanie jest niezwykle proste!

Składniki:

  • 2kg mięsa, np. łopatka wieprzowa
  • Sól
  • 25g przyprawy do marchewki po koreańsku (lub innej, wedle uznania)
  • 100ml sosu sojowego
  • 100ml wody
  • Sok z połowy cytryny

Przygotowanie:

Umyj mięso. Przygotuj miskę, do której nalej wody, dolej sos sojowy, sok z cytryny, sól oraz przyprawy. Dokładnie wymieszaj składniki. Przygotuj torbę, do której włóż mięso i zalej gotową marynatą. Pamiętaj, aby pozbyć się z torby powietrza i zwiąż.

Aby uniknąć ewentualnego przecieku marynaty, użyj jeszcze jednej torby, którą również szczelnie zamknij. Tak zapakowane mięso należy umieścić w lodówce na 24h. Aby mięso było należycie zamarynowane, w ciągu tego czasu należy je kilka razy odwrócić.

Kiedy mięso jest już zamarynowane, wyjmij je z torby i obwiąż nitką. Następnie umieść je w rękawie do pieczenia. Rozgrzej piekarnik do 190°.  Gdy piekarnik jest już rozgrzany, włóż do niego przygotowane mięso i piecz przez 2,5h.

Po tym czasie wyjmij mięso z piekarnika i pozostaw w folii do ostygnięcia. Ponownie włóż mięso do lodówki na noc. Następnego dnia wyjmij mięso z rękawa, usuń nitki i podaj do stołu. Życzę smacznego!

error: Content is protected !!