Lekarz pokazał proste ćwiczenie, które przywróci kręgi szyjne na swoje miejsce: usunie także ból i zmęczenie.

Praca w biurze, gapienie się przed telewizorem, ciągłe surfowanie po Internecie i portalach społecznościowych w telefonie, brak aktywności fizycznej i niezdrowa dieta to przyczyny różnych chorób.

Najczęstszym i najbardziej nieprzyjemnym z nich jest osteochondroza. Dokładniej, osteochondroza kręgosłupa szyjnego. Powoduje to zawroty głowy, nudności i ból gardła, które często mylone są ze zmęczeniem.

Ćwiczenia terapeutyczne są najskuteczniejszą metodą leczenia osteochondrozy. Pomaga regulować krążenie krwi w odcinku szyjnym kręgosłupa i przywracać prawidłowe położenie kręgów. Zestaw ćwiczeń doktora Butrimova, który opracowuje go od 30 lat, uważany jest za jeden z najskuteczniejszych.

 

Ćwiczenia w osteochondrozie szyjnej

Osteochondroza kręgosłupa szyjnego jest chorobą, w której tkanka chrzęstna stawów międzykręgowych i płytek odcinka szyjnego ulega stopniowemu zniszczeniu. Ból szyi lub mrowienie rąk odczuwają każdego dnia tysiące ludzi. Ale z jakiegoś powodu przywiązują mniejszą wagę do tych objawów niż na przykład przeziębienie.

Butrimov jest ekspertem w dziedzinie refleksologii, uzdrowicielem qigong, psychoterapeutą i ekspertem ćwiczeń terapeutycznych. Przez ponad 30 lat badał i wybierał najskuteczniejsze metody i ćwiczenia w leczeniu osteochondrozy szyjnej i wzmacnianiu układu mięśniowego kręgosłupa. Jego technika jest bardzo rozpowszechniona i wyleczyła już wiele osób…

 

Ćwiczenia Qigong wzmacniają mięśnie szyi i wzmacniają stawy odcinka szyjnego kręgosłupa. Ćwiczenie jest dość proste, ale należy przestrzegać ważnej zasady. Doktor Butrimov uważa za konieczne osiągnięcie całkowitego rozluźnienia podczas ćwiczeń. Musisz być tak zrelaksowany, jak to możliwe i robić wszystko bardzo powoli.

Zasady ćwiczeń:

  • Staraj się wykonywać ruchy w stanie rozluźnienia – kręgosłup nie może być napięty
  • Zrelaksować się
  • Ruchy muszą być płynne
  • Ćwicz powoli
  • Wykonuj zestaw ćwiczeń przynajmniej dwa razy dziennie – możesz ćwiczyć także w pracy

error: Content is protected !!