Skorzystaj z tych wskazówek, aby temu zaradzić. Jeśli masz zimne stopy, ręce – lepiej tego nie bagatelizować.

Masz problem z krążeniem? Twoje stopy i dłonie są wiecznie zimne? Przedstawiamy proste sposoby na to, żeby poprawić krążenie!

Problemy z krążeniem mogą mieć wiele różnorodnych przyczyn. Jeśli zauważysz, że twoje krążenie nie jest prawidłowe, zajmij się tym problemem jak najszybciej, ponieważ pogarszające się krążenie może być objawem poważniejszych problemów ze zdrowiem.

Do popularnych przyczyn problemów z krążeniem należą m.in. palenie i niewielka aktywność fizyczna. A także nadciśnienie, miażdżyca i nadużywanie leków oraz substancji psychoaktywnych. Jeżeli zauważysz, że twoje krążenie jest nieprawidłowe, pierwszą zmianą jaką wprowadzisz, powinno być picie większej ilości wody.

Jest to obowiązkowy punkt w walce z krążeniem. Wypijanie przynajmniej 6-8 szklanek dziennie usprawnia transportowanie tlenu i substancji odżywczych za pośrednictwem krwiobiegu. Dzięki temu narządy wewnętrzne i tkanki są lepiej odżywione. Poprawie ulegnie również twoje trawienie.

Teraz czas przyjrzeć się diecie. Istnieją pewne produkty, które mają pozytywny wpływ na krążenie. Jednym z nich jest imbir, który dobrze działa na układ naczyniowo-sercowy i przeciwdziała zakrzepom.

Wśród produktów, które warto jeść, żeby poprawić krążenie znajdują się również tran, olejek rozmarynowy i tymiankowy, a także nasiona słonecznika, pomarańcze i łosoś. Warto również wzbogacić swoją dietę w pieprz cayenne, arbuz, gorzką czekoladę i czosnek.

Włączając te produkty do swojej diety poprawisz swój ogólny stan zdrowia, a w szczególności krążenie. Oprócz prawidłowej diety, należy się również ruszać. Większa ilość ruchu pozytywnie wpłynie na twoje krążenie. Nawet półgodzinny spacer ma zbawienny wpływ na nasz układ krwionośny!

Połączenie zdrowej diety, aktywności fizycznej i picia odpowiedniej ilości wody z pewnością poprawi stan twojego krążenia!

error: Content is protected !!