Twoja skóra wróci do stanu młodości nawet w wieku 60 lat. Angielski rytuał piękna – jak królowe dbają o skórę.

Stare i proste sposoby na piękną cerę często są tymi najlepszymi.

Ponoć matka królowe Elżbiety I, Anna Boleyn, aby zachować nieskazitelny wygląd i zdrową skórę codziennie wykonywała czteroetapowy rytuał piękna. Dzięki niemu jej skóra miała być lśniąca, elastyczna i świeża przez lata. Wypróbuj go, jeśli chcesz zadbać o piękno swojej cery!

Wieczorny rytuał piękna

Całą pielęgnację najlepiej wykonywać wieczorem, ponieważ to w nocy, kiedy śpimy, nasza skóra pracuje najintensywniej. Rytuał wspomoże ją w procesie odnawiania się i regeneracji, a kiedy już się obudzimy, nasza cera będzie wyglądać promienniej niż zwykle!

Wszystko, czego potrzebujemy do wykonania tego programu pielęgnacyjnego, znajduje się w naszej kuchni.

Pielęgnacja krok po kroku

Na początku będą nam potrzebne 4 czyste kubki. W pierwszym z nich musimy wymieszać 2 łyżki oleju roślinnego z 2 łyżkami pokruszonych płatków owsianych.

W drugim powinno znaleźć się 1 tarte jabłko bez skórki z dodatkiem 1 łyżeczki soku z cytryny i 1 łyżki płynnego miodu. W trzecim kubku mieszamy 100 ml kefiru lub jogurtu naturalnego z 1 łyżeczką soli morskiej, a w czwartym zaparzamy mocną herbatę rumiankową i czekamy, aż wystygnie.

Następnie zawartość wszystkich kubków nakładamy na oczyszczoną twarz. Zaczynamy od maski z płatków owsianych, którą wmasowujemy delikatnie w swoją cerę, a następnie relaksujemy się z nią przez 5 minut.

Po tym czasie od razu przechodzimy do zawartości drugiego kubka i ponownie masujemy skórę. Czekamy od 5-7 minut.

W następnej kolejności zdejmujemy maskę z twarzy wacikiem nasączonym zawartością trzeciego kubka i dodatkowo przecieramy nim cerę. Na koniec myjemy twarz herbatą rumiankową i delikatnie wycieramy ją ręcznikiem.

Spektakularne efekty

Po wykonaniu rytuały natychmiast odczujemy spektakularne efekty. Cera będzie niesamowicie nawilżona, elastyczna i aksamitna.

Jeżeli rytuał będziemy powtarzać przynajmniej 2 razy w tygodniu przez 2 miesiące, z czasem zauważymy znaczne zmniejszenie porów, a nawet delikatne wygładzenie zmarszczek.

Regularność w dbaniu o skórę zagwarantuje nam zdrowy i piękny wygląd na lata!

error: Content is protected !!