Olej z orzecha włoskiego to cud, który możesz zrobić w domu.

Przygotowanie zacieru dla zmęczonych oczu i zapalenia oczu

Suszone liście orzecha włoskiego gotuj przez dwie minuty w gorącej wodzie i pozwól im parzyć się przez kolejne 20 minut. Po schłodzeniu przefiltruj zacier przez czystą szmatkę. Zanurz kwadraciki z gazy w zacierze i nałóż je na zamknięte powieki na około 10-20 minut. Powtarzamy to kilka razy dziennie używając tego samego zacieru, który zawsze trochę przegrzewamy.

Wyciąg z orzecha włoskiego

Sto gramów zmiażdżonych świeżych zielonych owoców lub liści orzecha włoskiego i 5 gramów drobno posiekanych migdałów zalej pół litra alkoholu. Pozostawić do zaparzenia w temperaturze pokojowej przez 2-3 tygodnie, od czasu do czasu wstrząsać.

Wypijamy jedną filiżankę dziennie na czczo, najlepiej rano, aby poprawić trawienie, gdy jelita są zatkane, pasożyty lub jako zdrowy aperitif.

Do kąpieli

Namoczyć pokrojone liście orzecha włoskiego, umieścić w pojemniku, zalać wrzątkiem, przykryć pokrywką i pozostawić do zaparzenia na 15 minut w temperaturze pokojowej. Przecedź gotowy zacier przez drobne sito lub gazę. Stosowany do prania lub jako dodatek do kąpieli. Pomaga w stanach zapalnych.

Czytaj dalej

error: Content is protected !!