Przetrzyj ramy okienne wacikiem namoczonym w tym roztworze, a pozbędziesz się jednego poważnego problemu

Jeżeli w Twoim domu jest problem z latającymi owadami, to mamy dla Ciebie bardzo łatwe rozwiązanie.

Przygotuj ten skuteczny sposób i użyj go na ramach okiennych swojego domu. Wszystkie owady po tym zabiegu zdecydowanie będą unikały latania blisko Twoich okien.

Przetrzyj ramy okienne wacikiem namoczonym w tym roztworze

Ocet w tym przypadku nie służy jedynie do odstraszania owadów z okolic Twoich okien, lecz nadaje się on również świetnie do przywracania białego koloru okiennicom, które z czasem mogły zżółknąć od promieni słonecznych oraz brudu. Oprócz tego ocet ma właściwości do czyszczenia okien bez pozostawiania smug, a to dzieje się po zmieszaniu go z wodą. To samo jest w przypadku żaluzji, nawet jeśli nałożona zostanie na nie duża ilośc tego roztworu.

Ocet posiada właściwości antybakteryjne oraz nie jest toksyczny, więc idealnie nadaje się jako ekologiczny środek czyszczący w każdym domu. Nie jest szkodliwy dla dzieci oraz zwierząt, a kosztuje zdecydowanie mniej niż środki czyszczące dostępne w sklepach. Ważne jest to, aby używać destylowanego białego octu, a nie octu jabłkowego, ponieważ korzystanie z drugiego jako środka czystości nie da takiego samego efektu.

Czy ta metoda jest warta zastosowania jesienią, kiedy liczba owadów jest mniejsza?

Zdecydowanie tak. Jesienią w powietrzu jest dużo mniej owadów niż latem, ale niektóre gatunku szukają schronienia przed zimą i nie boją się korzystać ze swojego siedliska w okolicach ram okiennych.

NIektóre rodzaje owadów mogą Ci wcale nie przeszkadzać, lecz ciepło z Twojego domu może spowodować, że wybudza się z hibernacji i problem powróci.

Spowoduj aby trzymały się z dala od domu Na ramy okienne nałóż ocet, a jego specyficzny zapach odstraszy wszelkie owady.

Składniki:

  • biały ocet destylowany
  • trochę wody
  • atomizator

Przygotowanie:

Wymieszaj wodę wraz z octem w stosunku 50/50, a następnie tak przygotowaną mieszaninę wlej do butelki. Jedyne co wystarczy zrobić to spryskać tym roztworem ramy Twoich okien. Warto przy okazji skorzystać z właściwości czyszczących octu i przy okazji umyć nim okna.

To rozwiązanie jest na tyle dobre, że z czasem używania tego sposobu zapomnisz o używaniu sklepowych produktów do mycia okien, a dodatkową zaletą zdecydowanie jest fakt, że owady nie mają ochoty wchodzić do Twojego domu lub mieszkania, dzięki czemu ocet zyskuje przewagę nad sklepowymi konkurentami.

Sposób na cudowny zapach całego mieszkania oraz na owady

Dobry zapach w mieszkaniu przyczynia się do poprawy humoru, wyciszenia domowników oraz zwiększonego komfortu. Oto sposób na ładnie pachnący dom oraz odstraszenie owadów bez użycia drogich odświeżaczy powietrza, które są zbyt intensywne oraz ich czas działania jest dość krótki. Ta metoda jest dużo bardziej ekonomiczna oraz wydajna.

Składniki:

  • wacik
  • wybrany olejek eteryczny (najlepiej lawendowy, miętowy, cedrowy)

Przygotowanie:

Nigdy nie wrócisz do zapachów sklepowych! Kilka kropel olejku eterycznego wystarcza, aby przyjemny aromat zalał całe pomieszczenie. Dzisiejsze czasy dają możliwość wyboru wielu różnych zapachów, należy tylko wybrać odpowiedni olejek.

Nanieś olejek na wacik i przetrzyj nim meble. Dzięki temu prostemu trikowi pozbędziesz się również zapachu wydostającego się z kosza na śmieci. Wielką zaletą jest to, że za każdym razem zużywa się tylko kilka kropel, dzięki czemu olejek wystarczy na kilka miesięcy stosowania.

Można również nanieść kilka kropli na rolkę papieru toaletowego. Dzięki temu w Twojej toalecie zapanuje przyjemny zapach.

error: Content is protected !!