Wspomaga zdrowy wzrost korzeni i łodyg oraz przynosi obfite plony. Wydajny i ekonomiczny nawóz (nie tylko) do sadzonek.

Wielu ogrodników nie wie, jak przydatne mogą być zwykłe potrawy z kuchni w twoim ogrodzie. Czy wiesz, że stosowanie zbóż do odżywiania roślin ma długą historię?

Nasi przodkowie naprawdę zauważyli, że podlewanie wzbogacone o ten składnik ma fantastyczny wpływ na wszystko, co zielone – uprawę, owocowanie i kwitnienie. Są niezwykle korzystne nie tylko dla organizmu człowieka, ale także dla roślin. Zawierają dużą ilość składników odżywczych i dlatego są idealnym naturalnym pożywieniem dla Twojego ogrodu.

Zrób ten domowy nawóz zbożowy według instrukcji, a nie pożałujesz! Płatki owsiane zawierają witaminy B, E, fosfor, magnez, potas, wapń, sód, skrobię. Bardzo ważna jest również glukoza i aminokwasy.

Jak więc odżywianie płatkami owsianymi działa na nasze rośliny?

Gdy płatki owsiane znajdują się w glebie i rozkładają, wytwarzają azot, który jest szczególnie niezbędny dla młodych sadzonek. W ten sposób zboża wspomagają szybki wzrost zielonej masy.

Przyczyniają się również do prawidłowego wzrostu i rozwoju korzeni. Przyczyniają się do bogatych zbiorów powszechnie uprawianych roślin w naszych ogrodach. To jednak nie wszystko, poprawiają również smak i wygląd owoców. Wzmacniają obronę i odporność na niekorzystne warunki środowiskowe oraz niektóre choroby.

Ponadto płatki owsiane przyciągają dżdżownice. Są one szczególnie korzystne dla roślin, wiesz dlaczego?

Przekształcają materię organiczną w pożyteczny biohumus. Spulchniają również glebę u korzeni roślin, zwiększając w ten sposób jej zdolność do oddychania.

Jak przygotować żywienie?

Nawet najtańsze płatki owsiane nadają się do przygotowania użytecznych nawozów. Te, które są już po dacie ważności, są również doskonałe.

Po prostu wlej paczkę płatków owsianych do wiadra z wodą. Pozostaw do zaparzenia przez 5 dni.

Po określonym czasie odcedź uzyskany roztwór. Teraz rozcieńczyć czystą wodą w stosunku 1:5.  Z otrzymanego nawozu sadzimy sadzonki i inne rośliny w ogrodzie u korzeni. Powodzenia!

error: Content is protected !!