To musisz zobaczyć: Rozpuść tabletkę w wodzie i patrz, jak szybko Twoje rośliny zostaną uwolnione od mszyc.

Znajomość efektu pewnego w ogrodzie nie jest powszechna, choć ty zapewne o nim słyszałeś.

Wszyscy znamy kompleks witamin B, dostępny w każdej aptece, który można nabyć za niewielką cenę, niewiele przekraczającą złotówkę. W ogrodzie możesz wykorzystać witaminę B, którą aktualnie posiadasz – sprawdź, czy w swojej apteczce nie znajdziesz po terminie B-complex. Oto nasza rada, jak z niego korzystać!

Mszyce to powszechny problem. Można je usunąć szybko, tanio i łatwo bez użycia szkodliwych chemikaliów. Wystarczą 3 składniki:

1 łyżka sody oczyszczonej, 1 opakowanie proszku do pieczenia, 1 łyżeczka płynu do mycia naczyń i 3 litry wody.

 

Dodaj sodę oczyszczoną do butelki z rozpylaczem, wsyp proszek do pieczenia, dodaj płyn do mycia i zalej wodą. Zamknij i potrząśnij. Najlepiej opryskiwać rano lub wieczorem, by uniknąć spalenia liści przez słońce.

Zastosuj witaminę B przeciw mszycom. Moja teściowa poradziła mi użycie sprayu B-complex na mszyce na surfinii. Posiadałam przeterminowaną witaminę, więc jej wykorzystanie było idealne. Rozpuściłam jedną tabletkę w 500 ml wody, po czym opryskałam rośliny. Konieczne było kilkakrotne powtórzenie zabiegu, ale mszyce zniknęły, a rośliny odżyły. Resztę witaminy użyłam do dressingu. Julia.

Porzeczki również skorzystają z tej witaminy. Moje porzeczki były niemal zniszczone przez mszyce, więc zrywałem uszkodzone liście i opryskiwałem je sprayem B-complex lub piwem. Ważne jest, aby dostarczyć roślinom odpowiednią dawkę witaminy B. W tym roku również udało mi się uratować porzeczki. Roman.

Róże krzewiaste również dobrze reagują na witaminę B. Stosuję zwykły kompleks witamin z tej grupy przeciw mszycom. Ewka.

Wysuszone plamy na trawie zniknęły po zastosowaniu kilku tabletek rozpuszczonych w wodzie z dodatkiem 2 łyżek cukru. Po kilku tygodniach plamy zniknęły, a trawnik się zazielenił. Polecam. Milena.

Ochrona przed komarami również jest możliwa dzięki B-complex. Stosuję go trzy razy w tygodniu przed sezonem. Uchroniło mnie to przed komarami i kleszczami. Dominika.

error: Content is protected !!