Moc nalewki z mniszka lekarskiego w Twojej apteczce: Cudowny sposób na oczyszczenie organizmu i wsparcie w licznych dolegliwościach.

Nalewka z mniszka lekarskiego stanowi cudowny środek, szczególnie skuteczny w leczeniu dolegliwości wątrobowych.

Wątroba, pełniąc funkcję głównego organu detoksykacyjnego, odpowiada za usuwanie z organizmu szkodliwych substancji, takich jak bakterie, trucizny, toksyny alkoholowe, chemikalia z kosmetyków, leki, a także szkodliwe dodatki do żywności. Dlatego dbałość o wątrobę jest kluczowa.

Nalewka z mniszka lekarskiego – Przepis

Składniki:

  • 2 łyżki posiekanych korzeni mniszka lekarskiego
  • 60 ml octu jabłkowego lub alkoholu

Sposób przygotowania:

  1. Posiekaj drobno korzenie mniszka i umieść je w pojemniku o pojemności ok. 70 ml.
  2. Zalej octem jabłkowym lub alkoholem, najlepiej wódką. Płyn powinien przykrywać roślinę o 5-7 cm.
  3. Pojemnik zamknij, umieść w słonecznym miejscu i odstaw na 4-6 tygodni, codziennie wstrząsając.
  4. Po tym czasie nalewkę przecedź i przechowuj w ciemnej butelce, najlepiej z kroplomierzem. Przy użyciu octu nalewka zachowuje swoje właściwości przez rok.

Stosowanie:

Nalewkę spożywać 1 łyżeczkę 3 razy dziennie.

Korzyści z nalewki z mniszka lekarskiego:

Korzenie mniszka są źródłem białka, błonnika, żywic, witamin (A, B, C, D, E) i minerałów (wapń, potas, fosfor, magnez, bor, krzem, cynk, żelazo). Pobudzają wydzielanie żółci i zwiększają wydalanie moczu, działając moczopędnie i przeczyszczająco, co pomaga oczyszczać organizm z toksyn.

Nalewka wspomaga leczenie m.in. zaburzeń jelit, zgagi, nieżytu żołądka, nadciśnienia, wysokiego cholesterolu, miażdżycy, zatrzymywania wody, infekcji dróg moczowych, dny moczanowej, reumatyzmu, niedokrwistości, osteoporozy, trądziku, egzemy, chorób skórnych, otyłości oraz żylaków.

Uwaga: Mniszek lekarski może interakować z niektórymi lekami, w tym antybiotykami, lekami przeciwdepresyjnymi, przeciwpsychotycznymi i moczopędnymi.

error: Content is protected !!