W ciągu zaledwie dwóch tygodni możesz pozbyć się zbędnych centymetrów w okolicy brzucha i boczków, pijąc ten orzeźwiający napój jako śniadanie.

Kefir to napój o zbawiennych właściwościach dla Twojego brzucha. Już po 15 dniach regularnego picia zauważysz zmniejszenie obwodu w jego okolicach, boczki zmniejszą się, a Ty odczujesz ogólną lekkość.

Właściwości kefiru

Właściwości kefiru pomagają zmniejszyć czas trwania procesu trawiennego, a zatem wpływają przyspieszająco na metabolizm, co ma bezpośredni wpływ na spadek masy ciała.

Kefir cechuje się dobrą wchłanialnością, a przy tym jest bogatym źródłem witamin, minerałów oraz białka. Dodatkowo działa antyseptycznie, więc wykazuje zdolność do neutralizowania negatywnego środowiska w przewodzie pokarmowym.

Jest doskonałym środkiem po odbytej antybiotykoterapii, bowiem potrafi przywrócić naturalną mikrobiotę jelitową w organizmie, a ponadto pomocny jest w procesie leczenia trzustki oraz wątroby.

Odchudzający napój na bazie kefiru

Spożywanie kefiru zalecane jest przez wielu dietetyków, ponieważ jak już zostało wspomniane – posiada on skuteczne właściwości zmniejszające masę ciała, a proces chudnięcia z jego udziałem jest znacznie łatwiejszy i skuteczniejszy.

Może być także wykorzystywany w formie musu lub napoju smoothie z dodatkiem zielonych warzyw, co dodatkowo spotęguje efekt, za sprawą dostarczenia ogromu witamin i działaniu usprawniającym procesy metaboliczne w organizmie.

Sposób przygotowania napoju

Potrzebne składniki:

  • ogórek (1 sztuka)
  • dodatek czarnego pieprzu
  • szczypta soli
  • kefir (300 ml)
  • natka pietruszki (3 gałązki)
  • kolendra (3 gałązki)
  • koperek (3 gałązki)

Przepis:

Przygotowane wcześniej zielone dodatki należy uprzednio umyć pod bieżącą wodą, a następnie osuszyć. Analogicznie postąpić z ogórkiem, który wymaga pokrojenia na plasterki. Kolejnym krokiem jest połączenie dotychczasowych składników i włożenie ich do blendera, a potem dodanie połowy przygotowanego kefiru. Zmieszać całość w blenderze, a następnie dolać drugą część kefiru i wymieszać.

Napój jest gotowy do spożycia. Można dodać soli dla lepszego smaku.

error: Content is protected !!