Instrukcje. Jak pozbyć się guza tłuszczowego na karku.

Nawyk garbienia pleców np. podczas pracy siedzącej prowadzi do wielu schorzeń kręgosłupa.

Jednym z nich i do tego niezbyt estetycznym jest warstwa tłuszczu tworząca się na karku, potocznie zwana „guzem tłuszczowym”. Jeśli zmagasz się z tym problemem, zaproponowane poniżej 4-minutowe ćwiczenia, którego twórcami są specjaliści z kliniki w Cambridge, pomogą Ci się go pozbyć!

Ćwiczenie 1

Unieś ręce nad głową i wyciągnij je poza linie łopatek, układając je w literę „Y”. Staraj się wytrzymać 30 sekund.

Następnie skieruj ręce do pozycji w kształcie „W”, ciągnąc łokcie mocno w dół i ściągając łopatki. Stój tak 30 sekund. Kolejny etap to wyciągnięcie rąk poziomo i utrzymanie ich w tej pozycji przez pół minuty.

Przed Tobą ostatnia część ćwiczenia! Przyciągnij łokcie do tułowia, aby oba przedramiona ułożyły się w litery „L”. Jak możesz się domyślić, powinieneś utrzymać tę pozycję przez 30 sekund.

Ćwiczenie 2

Wyprostuj plecy. Połóż dłonie na lędźwiach, a następnie chwyć dłonią przeciwny nadgarstek. Podczas tego ruchu wyprostuj ręce, mocno ściągnij łopatki i delikatnie odchyl głowę do tyłu. Tu bardzo ważny jest oddech! Wytrzymaj 30 sekund, a następnie powróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 3

Stań bardzo blisko ściany. Lewą ręką podnieś do góry i połóż w jak najwyższym punkcie. Głowę obróć w lewo i odchyl ją, jakbyś spoglądał przez swoje lewe ramię. Stój w tej pozycji 15 sekund. Wykonaj 3 powtórzenia, po czym zrób to samo na drugą stronę.

Jeśli włączysz te ćwiczenia do swojego planu dnia, już po tygodniu zauważysz znaczącą różnicę!

error: Content is protected !!