Pozbędziesz się wszelkich problemów ze zdrowiem i stawami dzięki tej metodzie babci

Na naszych talerzach codziennie gości wiele różnorodnych warzyw i owoców, które głównie sprowadzane są z zagranicy.

Wiele kupowanych przez nas produktów ma korzystne dla nas właściwości, ale nie wszyscy wiedzą, że wyhodowane w Polsce warzywa i owoce także mogą mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Jednym z warzyw niedocenianych przez wielu Polaków jest kapusta.

Zawiera ona wiele niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu witamin, a okładanie się jej liśćmi może skutecznie rozwiązać Twoje problemy z bolącymi stawami. Jakie inne korzyści może dać nam kapusta?

Dlaczego warto wybrać kapustę? 

Kapusta jest warzywem dostarczającym nam masy witamin i składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Bogata jest ona w kwasy askorbinowy, pantotenowy i foliowy, dzięki czemu pomaga naszemu organizmowi w zwalczaniu stanów zapalnych. Jeśli zmagasz się m.in. z bólami stawów, spróbuj okładać bolące miejsce liśćmi kapusty codziennie na noc przez ok. miesiąc.

Aby maksymalnie wykorzystać wszystkie korzystne właściwości kapusty musimy pamiętać, żeby włączyć warzywo także do naszej diety! Ponieważ jest ona ogólnie dostępna, a także stosunkowo tania, stanowi doskonałą alternatywę dla maści oraz tabletek, których działanie jest zbliżone do działania kapusty.

Kapusta na ból stawów

Jeśli już od jakiegoś czasu zmagasz się z bólami stawów i szukasz prostego, taniego, ale też skutecznego sposobu na złagodzenie dolegliwości – nie mogłeś trafić lepiej. Poniżej dzielimy się z Tobą kilkoma cennymi wskazówkami, jak wykorzystać liście z kapusty, aby ulżyć sobie w cierpieniu i pozbyć się bólu stawów oraz stanów zapalnych.

Jednym ze skutecznych sposobów na złagodzenie bólu stawów są okłady z liści kapusty. Jak dokładnie postępować, aby okłady zadziałały? Od kapusty odetnij kilka liści, wszystkie bardzo dokładnie umyj, a następnie podgrzej (np. w mikrofalówce).

Na ciepłych liściach delikatnie (tak, aby nie uszkodzić ich powierzchni) rozprowadź warstwę miodu. Tak przygotowany opatrunek przyłóż do chorego miejsca, zawiń folią oraz czymś, co zabezpieczy folię przed rozwinięciem, np. bandażem. Kompres pozostaw na bolącym miejscu przez całą noc, a cały zabieg powtarzaj według uznania, nawet co noc.

Innym sposobem na wykorzystanie liści kapusty jest posmarowanie liści mieszanką miodu, musztardy oraz olejku kamforowego i przykładanie ich jako kompres do bolącego miejsca. Pozwoli to na złagodzenie bólu oraz wyleczenie stanów zapalnych.

Skutecznym sposobem na walkę z bólami stawów jest też mikstura składająca się z dwóch rozdrobnionych tabletek aspiryny zmieszanej z łyżką miodu. Posmarowane taką mieszanką liście kapusty mogą zdziałać cuda na Twoje bolące stawy!

error: Content is protected !!