Jak na stałe pozbyć się much, pająków oraz moli kuchennych: Istnieją proste domowe rozwiązania, które pozwolą wypędzić je na stałe.

Mieszanka, która jest w pełni naturalna ochroni Cię oraz Twoje mieszkanie przed pająkami, muchami, komarami oraz molami kuchennymi.

Te nieznośne insekty potrafią wywołać w nas ogromną złość. Oczywiście na rynku jest dostępnych mnóstwo produktów, jednak w większości posiadają w składzie sporo toksycznych substancji.

Jak przygotować „magiczną” mieszankę? Będziemy potrzebować:

  • pół szklanki octu
  • pół szklanki szamponu
  • pół szklanki oleju roślinnego

Sposób przygotowania: Wszystkie powyższe składniki należy dodać do opryskiwacza. Wymieszać do momentu, aż się ze sobą połączą. Gdy nasza mieszanka jest gotowa, możemy przejść do spryskiwania powierzchni, na których znajdują się owady. Muchy, komary oraz mole kuchenne znikną w zaledwie kilka godzin. WAŻNE! Roztwór, który nam powstaje jest w pełni bezpieczny dla zwierząt oraz dzieci.

Pająki:

Mimo, że w Polsce nie występują jadowite pająki, to nie chętnie są widziane w naszych domach. Idealnym sposobem jest przygotowanie mieszanki, która pozwoli dostać nam się w każdy zakątek, gdzie występują. Roztwór świetnie się sprawdzi wewnątrz mieszkania jak i na zewnątrz. Aby go przygotować potrzebujemy: 200 ml wody, 1/4 łyżeczki zwykłego detergentu oraz 5-10 kropli olejku z mięty pieprzowej. Wszystkie składniki należy wymieszać. Gotową miksturą możemy popsikać szczeliny między meblami, fugi, narożniki oraz ramy okienne.

Roztocza:

Roztocza są główną przyczyną podrażnień skóry oraz reakcji alergicznych. Istnieje domowy sposób, aby się ich pozbyć z domu. Wystarczy, że w wiadrze z wodą wymieszamy 6 łyżeczek olejku eukaliptusowego (można zastąpić go olejkiem z drzewa herbacianego) z 1,5 łyżeczki płynnego detergentu.

Powstała mieszanka świetnie się sprawdzi do namoczenia w kąpieli wodnej rzeczy, które można prać. Po takim zabiegu należy je umyć jak zawsze. W przypadku pozostałych rzeczy, które nie mogą trafić do pralki należy nałożyć na nie miksturę, a następnie wytrzeć czystą ściereczką.

Jak pozbyć się roztoczy z materaca?

Aby pozbyć się roztoczy z materaca możemy przygotować mieszankę z: 200 ml 3% nadtlenku wodoru, kilku kropel mydła w płynie oraz 3 łyżek sody oczyszczonej. Wszystkie składniki należy ze sobą wymieszać w butelce ze spryskiwaczem, a następnie odczekać aż przestanie się pienić.

Przygotowanym roztworem spryskujemy odkurzoną wcześniej powierzchnię materaca. Najlepiej zostawić go na co najmniej trzy godziny w wentylowanym pomieszczeniu, aby mógł swobodnie wyschnąć. Po wyschnięciu ubieramy go jak zwykle.

Inne rozwiązania

Jabłko i goździki na komary oraz muchy mogą się okazać złotym środkiem. Doskonałym sposobem, który sprawdzi się zarówno w domu jak i ogrodzie jest biała alpa oraz goździki. Całą butelkę białej alpy należy przelać do płytkiej miski. Następnie dodajemy do niej 20-30 goździków.

Dzięki temu przez całe lato możemy korzystać z pogody i mieć otwarte drzwi od domu. W środku nie znajdzie się ani jedna mucha, ani osa. Alpa z czasem zbrązowieje, ale nie ma to większego znaczenia, a gdy odparuje raz na jakiś czas warto ją dolać. Na pewno ten sposób jest o wiele korzystniejszy niż kupowanie gotowych środków chemicznych. Ta mieszanka jest nietoksyczna oraz bardzo skuteczna.

Domowy środek odstraszający, który można nałożyć nawet na skórę to stary sposób mojej babci. Świetnie sprawdza się przez cały sezon, a dodatkowo spisuje się także w przypadku delikatnych zadrapań, łagodzi ból zęba oraz podrażnienia.

Aby stworzyć gotową mieszankę będą potrzebne:

  • 200 ml alpy lub alkoholu min. 40%
  • skórka otarta z jednej cytryny
  • 30-40 goździków

Tak jak w przypadku poprzednich domowych mieszanek wszystkie składniki należy ze sobą wymieszać. Gotowy roztwór, aby odstraszyć owady przed wyjściem z domu można nałożyć na nadgarstki oraz wokół kostek.

Sztuczka, która świetnie działa na osy oraz muchy

Nie każdy wie, że owady żądlące nie lubią rabarbaru – przeszkadza im jego zapach. Używając tej sztuczki przez lato, na pewno osy oraz muchy będą nas unikać. Jedyne czego potrzebujemy to 2 litry wody oraz około 14 większych liści rabarbaru. Liście należy zaparzyć w wodzie. Roztwór, który powstaje przelewamy do butelki ze spryskiwaczem. Warto tą skuteczną mieszankę nosić przy sobie przez całe lato zarówno w domu jak i na ogrodzie.

Idealny sposób na muchy

Trzcina pospolita to chwast, który rośnie w rowach na ogrodach oraz łąkach – na pewno większość osób ją kojarzy. Jest idealnym sposobem na duże muchy, małe muchy oraz muchy rzeźnicze. Na jedno pomieszczenie w domu wystarczą 2-3 kwiaty. UWAGA! Kwiaty mają specyficzny zapach, jeśli okaże się dla Was nieprzyjemny, to można umieścić kwiat tylko na zewnątrz na oknie lub na parapecie.

Muchy nie cierpią zapachu powracającego i uciekają od niego jak najdalej. Ten sposób można stosować nawet po wysuszeniu kwiatów. Wystarczy włożyć je do płóciennej torby i zawiesić na przykład na oknie – wciąż będzie działać tak samo dobrze jak w przypadku świeżych.

error: Content is protected !!