Jak wyhodować ogórki na własnym parapecie. Sklepowe nie mogą się z nimi równać.

Niewiele osób wie, że ogórki można z powodzeniem hodować na wodzie. Taka uprawa nie tylko jest ekologiczna, ale też zwalnia hodowcę z obowiązku podlewania warzyw. By zacząć hodowlę ogórków trzeba stworzyć im odpowiednie miejsce, co zajmie chwilę, ale będzie się opłacać.

Potrzebne będą 2 wiadra o różnych wielkościach. Jedno mniejsze, drugie znaczenie większe. Z małego wiadra trzeba usunąć dno oraz zrobić kilka niewielkich otworów.

Z większego wiadra trzeba obrobić pokrywę tak by znajdowało się na niej kilkanaście otworów. Kolejno małe wiadro umieszcza się na dnie dużego, a następnie pokrywę z nawierceniami.

Poniżej linii, na której znajduje się pokrywa należy zrobić większy otwór w dużym wiadrze. Ten otwór posłuży za wlot dla plastikowej butelki.

Jednak najpierw butelkę o pojemności 0.5L trzeba pozbawić dna oraz zgnieść jej górę, tak aby miejsce po nakrętce butelki przylegało do ścianki.

Nakrętkę trzeba również przedziurawić, a następnie butelkę umieścić po zewnętrznej stronie wiadra, nakrętkę po wewnętrznej i całość przymocować tak by nakrętka pełniła rolę śruby.

Kolejnym krokiem jest pocięcie kawałka tkaniny oraz sznurka na paski o długości odpowiadającej wysokości dużego wiadra z zapasem dodatkowych 3 cm.

error: Content is protected !!