Bez zapieczonego tłuszczu – nie potrzebujesz nawet szkodliwych chemikaliów. Skorzystaj z tej sztuczki, a czyszczenie piekarnika będzie bułką z masłem.

Sposób na czysty piekarnik

Jeśli masz trudności z utrzymaniem czystości w piekarniku, spróbuj skorzystać z prostszej metody! Ten naturalny środek czyszczący skutecznie rozpuszcza osadzony tłuszcz, dzięki czemu łatwiej będzie Ci wyczyścić piekarnik. Nie jest to trudne, wystarczy użyć cytryny i proszku do pieczenia.

Składniki:

  • opakowanie proszku do pieczenia
  • silikonowa gąbka do naczyń
  • cytryna

Przygotowanie:

Aby wyczyścić piekarnik przy użyciu cytryny i proszku do pieczenia, pokrój cytrynę na pół i wyciśnij sok do miski. Dodaj proszek do pieczenia do soku i wymieszaj, pozostawiając na chwilę, by składniki się spieniły. Następnie użyj silikonowej gąbki do naczyń, zamoczonej w mieszance, do oczyszczenia wnętrza piekarnika, włącznie z drzwiami. Na końcu przetrzyj wilgotną ściereczką i wytrzyj do sucha. Gotowe! Powodzenia!

Inne sposoby nadesłane przez czytelników

Aby wyczyścić piekarnik, zetrzyj trochę mydła do prania w gorącej wodzie, rozpuszczając je, wlej do garnka i wstaw do piekarnika. Następnie włącz piekarnik do temperatury 120 stopni i podgrzewaj przez 30 minut bez otwierania drzwi. Po tym czasie użyj ręcznika kuchennego do oczyszczenia wnętrza piekarnika, ponieważ brud w ten sposób łatwo schodzi. Można zastąpić mydło do prania detergentem.

Aby wyczyścić szybę drzwi piekarnika, połącz sodę oczyszczoną z ciepłą wodą i wetrzyj pastę na drzwiach, pozostawiając na 20 minut. Następnie wytrzyj i posmaruj wnętrze piekarnika octem, pozostawiając na 15 minut. Ostatecznie wytrzyj wszystkie powierzchnie ręcznikiem kuchennym i spłucz wodą.

Aby wyczyścić piekarnik, można połączyć sodę oczyszczoną z octem i nałożyć tę mieszankę na wewnętrzną powierzchnię piekarnika. Pozostaw na 20 minut, a następnie umyj myjką i czystą wodą. Można także rozgrzać piekarnik do 150 stopni i pozostawić w nim roztwór składający się z 1 litra wody i 1 łyżki stołowej octu 9% przez 30 minut. Po wyłączeniu piekarnika przetrzyj go, gdy jest jeszcze ciepły, aby łatwiej usunąć brud. Silne zabrudzenia można usunąć amoniakiem, przetrzepując całą powierzchnię i pozostawiając na noc przy zamkniętych drzwiach.

Na końcu zmieszaj ciepłą wodę z detergentem i wypłucz piekarnik, a następnie spłucz czystą wodą i wytrzyj suchą szmatką. Kamień i zanieczyszczenia z dna piekarnika można usunąć za pomocą soli – wsyp warstwę soli, włącz piekarnik i poczekaj aż sól zbrązowieje, po czym usuń ją i umyj powierzchnię czystą wodą, następnie wytrzyj.

Aby oczyścić powierzchnię piekarnika, posyp proszek do pieczenia, spryskaj wodą i pozostaw na 20-30 minut, a następnie delikatnie przetrzyj. Aby usunąć tłuszcz i brud, zmieszaj starte mydło do prania z octem i sodą oczyszczoną, nałóż na wewnętrzną powierzchnię piekarnika i pozostaw na 3 godziny. Następnie spłucz ciepłą wodą i wytrzyj ręcznikiem kuchennym.

Aby skutecznie oczyścić piekarnik, zmieszaj 1/4 szklanki wody, soli i sody oczyszczonej w gęstą pastę. Nakładaj mieszaninę na wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnię piekarnika i pozostaw na kilka godzin lub na noc. Możesz również dodać płyn do mycia naczyń. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepsze efekty, wymieszaj kwasek cytrynowy, proszek do pieczenia i detergent, nanieś na zabrudzone miejsca i pozostaw na 20 minut. Następnie wyczyść myjką i czystą wodą, wytrzyj do sucha.

error: Content is protected !!