Ta metoda czyszczenia jest bardzo skuteczna i prosta w użyciu. Może być stosowana do usuwania dużego brudu oraz kamienia z toalety, co pozwala na uzyskanie doskonałego efektu czyszczenia.

Poznaj skuteczny sposób na czyszczenie toalet, dzięki któremu zaoszczędzisz na zbędnych chemikaliach.

Dzięki zastosowaniu tej metody pozbędziesz się nie tylko zalegającego brudu, ale także kamienia. Jeśli nie spróbujesz, to nie przekonasz się jakie spektakularne efekty można osiągnąć w tak krótkim czasie.

W uzyskaniu doskonałego efektu pomogą Ci 3 powszechnie dostępne, a przy tym tanie składniki, takie jak:

  • 1 łyżka soli,
  • 1 łyżka dowolnego proszku do prania,
  • oraz 3 łyżki octu.

Sposób przygotowania również jest bardzo prosty. Wystarczy, że wsypiesz do miski wszystkie składniki i dokładnie je ze sobą wymieszasz.

Używając tych składników otrzymamy skuteczny środek czyszczący, który oprócz kamienia i brudu pomoże także pozbyć się przykrego zapachu z toalety. Wystarczy, że wlejesz połowę uzyskanej mieszanki bezpośrednio do toalety i pozostawisz na kilka minut.

Następnie należy wyszorować wnętrze toalety szczoteczką i spłukać wszystko wodą. Pozostałą część mieszanki możesz przeznaczyć do wyczyszczenia zewnętrznej części toalety, a także do mycia zlewu, wanny czy bidetu. Możesz być pewien, że rezultaty pozytywnie Cię zaskoczą, a Twoja toaleta będzie lśniła czystością.

Więcej trików z proszkiem do prania

Idealnie czysty prysznic

Jeśli marzysz o idealnie czystym prysznicu, to wystarczy, że użyjesz takich składników, jak:

  • 1 szklanka ciepłej wody,
  • 1 łyżka alkoholu,
  • 1 szklanka octu,
  • oraz 2 łyżki dowolnego proszku do prania.

Przygotowanie:

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki, a następnie nałóż uzyskaną mieszankę na miękką stronę gąbki i rozpocznij czyszczenie prysznica. Pozostaw specyfik na prysznicu na około 5 minut – tak, aby mógł zacząć działać. Po tym czasie opłucz i wytrzyj czyszczoną powierzchnię, a wszystko będzie idealnie czyste i błyszczące.

Okna bez smug

Chcesz zostać posiadaczem skutecznego i długotrwałego produktu do mycia okien? Wystarczy, że wymieszasz ze sobą proszek do pieczenia i proszek do prania, a następnie dodasz do nich odrobinę octu i niewielką ilość wody. Mieszanki używaj tak, jak tradycyjnego płynu do mycia okien.

Skuteczny sposób na mycie podłóg

Jeśli marzysz o czystej podłodze, bez wysiłku, to przygotuj takie składniki, jak:

  • 2 łyżki proszku do prania,
  • 2 łyżki alkoholu,
  • wodę destylowaną,
  • oraz pojemnik o pojemności 1 litra.

Teraz wystarczy, że wymieszasz proszek z alkoholem w litrowym pojemniku, a resztę pojemności uzupełnisz wodą destylowaną. Taki specyfik nie tylko pięknie nabłyszczy podłogę, ale także pomoże pozbyć się zapachów zwierząt domowych. Tego typu mieszanka sprawdzi się także przy czyszczeniu łazienki – zwłaszcza przy myciu wanny, brodzika i jasnych szafek. Domowy środek do czyszczenia upora się ze wszystkimi zabrudzeniami – nawet tymi bardzo starymi.

Idealnie czysty piec – prosta sztuczka

Ten sposób nie polega na wykonywaniu specyfiku do czyszczenia, a na stworzeniu na piecu czegoś w stylu warstwy ochronnej, która pozostanie niezauważalna na jasnej powierzchni. W ten sposób sprawimy, że brud nawet nie będzie dotykał powierzchni pieca. Składniki potrzebne do wykonania warstwy ochronnej, to:

  • ciepła woda,
  • pół łyżeczki proszku do prania,
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej,
  • a także 1 łyżeczka przezroczystego kleju biurowego w płynie.

Przygotowanie rozpoczynamy od wymieszania wszystkich składników z wodą. Powstałą mieszankę nakładamy cienką warstwą na powierzchnię pieca. Jeśli zostanie Ci jeszcze część preparatu, to niczym się nie przejmuj – użyjesz go następnym razem.

Może zdarzyć się sytuacja, w której kryształki z proszku pozostawią na powierzchni widoczne kształty. Nie musisz się tym przejmować, ponieważ wystarczy, że podczas czyszczenia pieca użyjesz dobrze zwilżonej szmatki, która rozpuścić mieszankę.

Ruszt i palniki – jak je doczyścić?

Zastanawiasz się jak pozbyć się tłuszczu i pozostawionych resztek jedzenia, nie wydając pieniędzy na kosztowne środki czyszczące? Wystarczy, że użyjesz zwykłego proszku do prania, wody i szmatki. Składniki, których będziesz potrzebować, to:

  • woda,
  • pusty słoik lub zamykane naczynie,
  • pół szklanki proszku do prania,
  • oraz duża szmatka lub stary ręcznik.

Na początku umieść na dnie wanny szmatkę lub ręcznik i połóż na nim kratkę, którą będziesz czyścić. Zacznij nalewać do wanny gorącą wodę – tak, aby kratka w całości znalazła się pod powierzchnią. Do słoika wsyp proszek do prania i dolej do niego gorącej wody, a następnie zakręć wieczko i potrząśnij – aż do wymieszania składników.

Otrzymaną mieszankę wlej do wanny i pozostaw na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Na koniec po prostu wyczyść całą kratkę gąbką i gotowe.

error: Content is protected !!