Oto kilka zastosowań cytryny, których z pewnością nie znałaś. Cytrynę można wykorzystać nie tylko w kuchni.

Białe ręczniki pięknie prezentują się w każdej łazience, ale niestety po jakimś czasie mogą powstawać na nich żółte plamy. Jeśli chcemy się ich pozbyć, umieść je w wodzie z cytryną na około 30 minut przed praniem.

4. Paznokcie

Nasze paznokcie od czasu do czasu potrzebują regeneracji. Aby wykonać ją samodzielnie w domu wystarczy połączyć ze sobą ciepłą wodę z kilkoma kroplami soku z cytryny. Przygotowane serum należy wetrzeć w paznokcie, które dzięki kwasowi z cytryny będą pięknie wybielone.

5. Pozbywanie się piegów

Aby pozbyć się piegów lub plam starczych, albo chociaż trochę je rozjaśnić, wystarczy wcierać w nie delikatnie sok z cytryny.

6. Poprawa trawienia

Na poprawę naszego trawienia cytryna to także coś wspaniałego. Zaraz po przebudzeniu można wypić szklankę ciepłej wody z cytryną i miodem. Taki napar pomaga także wzmocnić nasz system immunologiczny.

7. Odświeżanie sprzętów AGD

Jeśli masz nieprzyjemny zapach w lodówce, wystarczy że wytrzesz lodówkę gąbką nasączoną sokiem z cytryny. Można także wlać sok z cytryny do zmywarki, gdy będzie pusta, lub nawet do nawilżacza powietrza, aby unosił się po domu przyjemny zapach.

8. Uprawa

Zamiast doniczki można użyć nawet zwykłej cytryny. Wystarczy przeciąć ją na pół, wycisnąć cały sok, wydrążyć środek i włożyć do niej sadzonkę wraz z ziemią.

9. Nieprzyjemne zapachy

error: Content is protected !!