Dość zgarbionej szyi i bólu pleców na zawsze. Odkryj 3 proste ćwiczenia do poprawy postawy.

Czy Twój kark męczy się od ciągłego bólu, a szyja jest nieprawidłowo wygięta? Oto sekret Twojego komfortu – ćwiczenia, które dosłownie przekształcą Twój kręgosłup! Znacząco poprawią posturę i złagodzą ból, który już na dobre zagościł w Twoich plecach!

Ból kręgosłupa szyjnego i ramion, to częsty skutek niewłaściwego obciążania mięśni kręgosłupa szyjnego – nieodpowiednia postawa to tu główny winowajca. Rozwiązanie jest jak najbardziej proste – poprawa pozycji głowy i jej delikatne „odchylenie” do tyłu. Jak to zrobić? Oto ćwiczenia, które pomogą Ci w tej rewolucji!

Ćwiczenie Pierwsze na Listę Twój Zachwyt

Stań jak żołnierz, podpierając podbródek palcami wskazującym i środkowym. Potem delikatnie odchyl głowę do tyłu, tak daleko, jak to tylko możliwe. Czy czujesz ulgę? Wykonaj ćwiczenie od 10 do 15 razy, albo zatrzymaj się w pozycji tylnej na co najmniej 10 sekund, powtarzając ćwiczenie 5 razy.

Ćwiczenie Drugie – Zmiana Twojego Komfortu

Pozostań w pozycji wyprostowanej, ale tym razem umieść ręce w pozycji „W”. Teraz delikatnie pchnij łokcie do tyłu i w dół, ale pamiętaj – ruch ma pochodzić z łokci, a nie z ramion. Czy czujesz miłe skurcze w środku pleców?

Podczas tego ćwiczenia pamiętaj – nie wyciągaj głowy do przodu, podczas gdy cofasz łopatki. Głowę odchyl delikatnie do tyłu, tak jak w poprzednim ćwiczeniu. Łopatki przytrzymaj w pozycji wciągniętej przez 5 sekund, a potem zwolnij. Czy to było trudne? To ćwiczenie powtórz jeszcze 4 razy.

Ćwiczenie Trzecie – Twoja Droga do Ulgi

W tym ćwiczeniu, podnieś ręce do pozycji „Y”. Bądź ostrożny i nie podciągaj ramion i głowy do przodu. Teraz cofnij dłonie tak daleko, jak to jest komfortowe. Czy odczuwasz ulgę w ramionach i klatce piersiowej? Zatrzymaj się na dwa głębokie oddechy.

Teraz przygotuj się na transformację! Przyjmij pozycję „W” opuszczając ręce i zatrzymaj na dwóch pełnych, głębokich wdechach. Następnie wydychaj całe powietrze.

Kolejny krok? Pociągnij ręce do pozycji „L”. To oznacza, że musisz przyciągnąć ramiona do ciała, a przedramiona ustawiać równolegle do podłoża. Czy już odczuwasz zmianę?

Na koniec, czas na pozycję „T”. Podnieś ręce na wysokość barków, ale pamiętaj – ramion nie podnoś. Skieruj dłonie do przodu, odciągnij klatkę piersiową i przyciągnij łopatki do siebie. Wstrzymaj na dwa głębokie oddechy, a następnie zwolnij.

I to jest to! Te ćwiczenia, jeśli będziesz je wykonywać kilkakrotnie dziennie, sprawią prawdziwą rewolucję w Twojej postawie! Będziesz zaskoczony widoczną poprawą! Powodzenia – jesteśmy naprawdę podekscytowani, aby zobaczyć Twoje wyniki!

error: Content is protected !!