Podczas stosowania, należy jednak uważać na rośliny, których nie chcemy się pozbyć: Ten sposób jest najlepszy na chwasty w ogrodzie, na chodniku i tarasie.

Chwasty nie tylko szpecą ogród, ale również okradają inne rośliny z cennych składników. Niestety pozbycie się ich to nie lada wyczyn.  

Ten sposób jest najlepszy na chwasty w ogrodzie, na chodniku i tarasie. Podczas stosowania, należy jednak uważać na rośliny, których nie chcemy się pozbyć. Niestety środek ten jest bardzo skuteczny. 

Składniki

Składniki, których potrzebujemy do wykonania środka to:

  • 1 litr octu
  • 15 ml mydła w płynie
  • 125 g soli 
  • 1,5 litrowa, pusta butelka po wodzie

Przygotowanie

Przygotowanie preparatu jest naprawdę łatwe. Wystarczy nałożyć lejek na butelkę i wlać do niej wszystkie składniki. Następnie dobrze wymieszać. Gotowe!

Aplikacja

Preparat najlepiej aplikować strzykawką na miejsca, w których są chwasty. Dzięki temu unikniemy przypadkowego zachlapania roślin, których nie chcemy się pozbywać. Ta metoda doskonale sprawdzi się również do pozbywania mchu z tarasu lub ścian. 

Inne metody

Jak wiadomo, domowe i naturalne metody pozbywania się chwastów są najlepsze i sprawdzą się o wiele lepiej niż psikanie ogrodu toną chemii. Najlepsze składniki to te, które posiadamy w kuchni, czyli sól, ocet oraz woda.  Sprawdź listę domowych i naturalnych sposobów na pozbycie się chwastów. 

Gorąca woda

Zwykła, gorąca woda może zdziałać cuda, jeżeli chodzi o pozbywanie się chwastów. Niszczy ona praktycznie natychmiastowo wszelkiego rodzaju chwasty. Wystarczy delikatnie nią podlać niechciane rośliny. Najlepiej sprawdzi się do czyszczenia schodów i okolic bram wjazdowych. 

Skrobia kukurydziana

Skrobia kukurydziana sprawdza się do wielu rzeczy, również w ogrodzie. Zapobiega ona kiełkowaniu nasion. Należy jednak pamiętać, że zapobiega kiełkowaniu nie tylko chwastów, dlatego można stosować ją, dopiero gdy inne rośliny osiągną już odpowiednią wielkość. 

Ocet solo

W każdej kuchni znajduje się ocet, mało osób jednak wie, że doskonale sprawdzi się w ogrodzie. Jest to naturalny herbicyd. Wystarczy wlać ocet spirytusowy do spryskiwacza i spryskać nim chwasty. Tak jak w przypadku innych środków przeciwko chwastom, należy spryskiwać nim jedynie szkodliwe rośliny. Inaczej możemy zniszczyć swoją uprawę. Ocet najlepiej stosować rano w słoneczne dni. 

Sól i woda

Mieszanka soli z wodą idealnie sprawdzi się do odchwaszczania. Wystarczy stworzyć roztwór składający się z 3 szklanek wody i szklanki soli. Mieszankę należy wylewać wprost na chwasty. Można również wybrać metodę sypania solą. Wystarczy posypać odporne chwasty łyżeczka soli. 

Gazety

Gazety również świetnie sprawdzą się na chwasty. Wystarczy zwilżyć glebę i położyć na chwastach kilka gazet. Następnie zwilżyć gazety i położyć na nich ściółkę. W takich warunkach chwasty nie będą miały możliwości rozrastania się. 

Płyn do mycia naczyń i ocet

Znowu ocet, tym razem w mieszance z płynem do naczyń. Do tego specyfiku potrzebujemy  1 litr octu i 5 ml płynu do mycia naczyń. Składniki delikatnie mieszamy, jednak należy uważać, aby się nie spieniły. Ta mieszanka doskonale sprawdzi się na tarasie lub wybrukowanej ścieżce. 

Powodzenia w walce z chwastami! 

error: Content is protected !!